Mavrovo Hakkında

Makedonya’nın Batı bölümünde bulunan Mavrovo, başkent Üsküp’e sadece 1 saat mesafededir. Misafirperver insanları, koruma altında olan ulusal parkı, değişik kültürel özellikleri, muhteşem doğası, gölü ve gelişmiş kayak imkanları ile Balkanların son zamanlarda en gözde kayak merkezlerinden birisidir.

Mavrovo, konumu itibariyle birçok kültür ve tarihi, eğlence ve kayak zevkini bir araya getirmektedir. Toplam 5.700 metrelik 11 Ski Lift ve 3 Chair Lift’ten oluşan Mavrovo kayak merkezi saatte 11.100 kişilik kapasiteye sahip alt yapısı ile deniz seviyesinden 1.255 mt – 1.860 mt yükseklikte kayak sevenlere kayak imkanı sunmaktadır. Chair Lift’lerin bağlantısı olan pistlerin uzunluğu 5.000 mt, Ski Lift’lerin bağlantısı olan pistlerin uzunluğu 10.000 mt.dir.

Chair Lift’lerin bulunduğu pistlerde müzik yayını ve ışıklandırma sistemi mevcut olduğundan, hava ve pist koşullarına göre 19:00 – 22:00 arası gece kayağı imkanı nedeniyle Avrupa'daki en popüler kayak merkezleri arasında yer almaktadır.6 temadan oluşan iyi hazırlanmış pistlerde kayak yapmak, yeni başlayanlar için olduğu kadar ileri seviyedekiler ve profesyoneller için de keyif vericidir. Daha fazla macera arayanlar için ise Alpin Ski ve Nordic parkurlari mevcuttur. Kayak merkezi yakın zamanda yenilenmiş olup, telesiyej ve lift kapasitesi arttırılmıştır.

Tüm kış sezonu boyunca aralarında Türkçe bilen asistanların da yer aldığı Mavrovo ekibi sizleri ve misafirlerinizi bu kış beyaz cennet Mavrovo’da ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.